محل تبلیغات شما
یکهزار و پنجصد کیلو گرام پیام زعفران بخاطر ترویج کشت زعفران به دهاقان شهر ایبک توزیع گردید.سراج الدین یکتن از مسوولان بخش زراعت کمیته بین المللی صلیب سرخ مقیم در شهرمزار شریف به آژانس اطلاعاتی باختر گفت، این مقدار زعفران که ازطریق این کیمته ازبازار آزاد ولایت بلخ خریداری شده است غرض ترویج و انکشاف کشت این نبات برای دوازده دهقان پیشقدم هشت قریه در شهر ایبک توزیع گردیده است.وی هدف توزیع پیاز زعفران را ترویج کشت این نبات مفیده و بالابردن اقتصاد دهاقان کم زمین دانسته گفت، تجربه نشان داده که حاصلات زعفران نسبت به سایر نباتات بیشتر بوده و از حاصل آن دهاقین مفاد خوبی بدست میاورند . نور محمد امر امورزراعتی ریاست زراعت سمنگان گفت کشت زعفران درایبک بدیل خوب و مناسب بجای خشخاش بوده و فصل کشت تخم آن ماه های میزان وسنبله وحاصل گیری آن تا اخیر ماه عقرب ادامه می یابد. یک مسوول صلیب سرخ گفت، زعفران افغانستان ازنگاه کیفیت درسطح جهان بدرجه بالاقرارداشته وهمین اکنون یک کیلوزعفران در شهر هرات پنج هزار دالر و دربازار های خارجی هفت الی هشت هزار دالر بفروش میرسد . همچنان عبدالخالق باشنده قریه جوی ژوندون ایبک گفت من موازی شش جریب زمین آبی دارم که درآن گندم ودیگر نبات کشت میکنم حاصل خوب نمیدهد وحالا پنج بسوه زمین را یکصدوبیست و پنج کیلو گرام پیاززعفران که ازطریق کمیته صلیب سرخ برایم توزیع شده کشت نموده ام که حاصل خوبی از آن بدست خواهم اورد

افغان زعفران عرضه زعفران دربورس

زعفران عرضه تقاضا

چرا زعفران قاینات بابرند افغانی

زعفران ,کشت ,توزیع ,حاصل ,گفت، ,زمین ,صلیب سرخ ,این نبات ,کشت زعفران ,کشت این ,ایبک توزیع

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

tiorubacir تورهای آفری و لحظه آخری Vivian's blog gastdetaro زایایی و ابتکار و نوآوری تمدن اسلامی در قرون وسطی دمیرچی سراب مطالب روز soundcapathyl High Quality NFL New York Giants Jerseys, 100% Cotton! تدریس خصوصی ریاضی در تهران (جردن الهیه زعفرانیه کامرانیه پاسداران ولنجک ظفر... ) کیانی 09365007456